13. Septembra 2025.

Milica Gardašević daleko od svjetskog finala u skoku udalj

Milica Gardašević nije uspela da se domogne finala u skoku udalj na planetarnom šampionatu u Tokiju.

Srpska reprezentativka je na rasprodatom Olimpijskom stadionu skočila, što je bilo dovoljno za plasman na 21. mesto u konkurenciji 34 takmičarke.

U prvoj seriji je doletela do 6,41 metara i u tom trenutku je držala 12. mesto. Međutim, bilo je odmah jasno da to neće biti dovoljno.

Milica je bila još lošija u drugom pokušaju kada je skočila 6,34 metara, da bi u trećem skoku trag u pesku ostavila na 6,38. Premalo za devojku, koja je ove godine došla i do 6,75 metara u dvorani, a čiji je lični rekord 6,91 metara.

Kao poslednja u borbu za medalje je ušla Esra Ovis iz Egipta sa daljinom od 6,60 metara.

Najjači utisak u preliminarnoj rundi je ostavila Amerikanka Tara Dejvis Vudhol. Aktuelna olimpijska pobednica je već u prvoj seriji skočila 6,88 metara i kao najbolja je prošla u finale, koje je na programu u nedelju od 13.40 časova.

Pored nje još samo tri takmičarke su preskočile normu od 6,75 metara. Iznenađenje je što ispod crte ostala i aktuelna evropska vicešampionka Larisa Japikino. Italijanka je bila 14. sa 6,56 metara.

Podijeli vijest na:

Pretplata
Obavijesti o
guest

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Pregledaj sve komentare