7. Novembra 2023.

Milan preokretom srušio PSŽ – navijači gađali Donarumu novčanicama

Derbi večeri, pa i celog 4. kola Lige šampiona, gledali smo na “San Siru” gde se Milan osvetio Pari Sen Žermenu i slavio trijumf rezultatom 2:1 (1:1).

U toj grupi F, popularno nazvanoj “grupa smrti”, sada je sve potpuno “zakuvano” i otvoreno, jer bi opet jedna pobeda sve mogla da okrene naglavačke u narednom, petom, a posebno, poslednjem, šestom kolu.

Sada je Borusija Dortmund prva sa sedam bodova, PSŽ ima šest, Milan pet, a Njukasl je poslednji sa četiri.

Duel u “gradu mode” je otvoren u 9. minutu kada je Milan Škrinijar, bivši igrač Intera, a sada štoper PSŽ-a, zatresao mrežu nekada ljutog gradskog rivala.

Ali, samo tri minuta kasnije stiglo je izjednačenje. Fantastično je sa svoje polovine loptu odneo na protivničku Rafael Leao. Potom je ispratio akciju do samog kraja i odbitak u kaznenom prostoru dočekao “makazicama”, te iza glave savladao Đanluiđija Donarumu.

Nakon toga su se ređale šanse na obe strane, Kilijan Mbape se obrukao u jednoj situaciji, a u drugoj se tresla prečka gola Majka Menjana.

Promašivao je i Milan, pre svih Olivije Žiru, ali je na kraju Francuz postao heroj “roso-nera”.

Igrao se 51. minut kada je u svom stilu glavom zakucao loptu u mrežu posle centaršuta sunarodnika mu Tea Ernandesa.

Kako je meč odmicao, tako je Milan branio stečenu prednosti i na kraju je odbranio, te se u potpunosti umešao u plasman za nokaut fazu.