26. Oktobra 2023.

Micić i Jović bez minutaže, Pokuševski igrao dva minuta, Rajakovićev Toronto startovao pobjedom

Srpski košarkaši Vasilije Micić i Nikola Jović nisu dobili šansu u prvom meču nove NBA sezone.

Micić je sa klupe posmatrao pobedu Oklahoma Siti Tandera u Čikagu nad Bulsima sa 124:104.

Aleksej Pokuševski je dobio dva minuta na parketu, i za to vreme promašio jedan šut za tri poena, te imao dva skoka.

Nezaustavljiv je bio Šaj-Gildžus Aleksander sa 31 poenom, 10 asistencija i 5 skokova.

Po 16 poena dodali su Džejlen Vilijams i Džoš Gidi, 14 je postigao Ajzea Džo, 13 Kejson Volas, a 11 Čed Holmgren.

U redovima Bulsa najefikasniji je bio Demar Derozan sa 20 poena, 16 je postigao Zek Lavin, a 15 Kobi Vajt.

Crnogorski centar Nikola Vučević je imao 11 poena, 9 skokova, 4 asistencije, 3 ukradene lopte i 2 blokade.

Košarkaši Toronto Reptorsa su savladali Minesotu Timbervulvse na premijernom prvo meču nove sezone NBA lige – 97:94.

Srpski trener Darko Rajaković, ostvario je istorisku prvu pobedu u najjačoj ligi na svetu kao glavni trener kanadske ekipe.

Ekipe su dosta izjednačeno ušle u meč i posle prve četvrtine ni jedan tim nije ostvario prednost (25:25), da bi do poluvremena domaća ekipa iz Toronta uspela da dođe do minimalnog vođstva (53:51).

Ni jedna ekipa nije uspela da napravi razliku i “odvoji” se u nastavku meča, u par navrata Reptorsi su uspeli da dođu do +8 (66:58), ali ne i do dvocifrene prednosti.

U završnici treće četvrtine, Timbervulvsi su serijom 8:0 uspeli da dođu do preokreta (73:74), ali u uvodnim minutima poslednje četvrtine, Toronto da vrati prednost i održi je do kraja meča.

S obzirom da su odbrane bile dominantne i utakmica na “mali” rezultat, ključna je bila trojka Paskala Sijakama na tri minuta do kraja i vođstvo Reptorsa +7 (93:86).

Minesota je bila u velikom kontra ritmu tokom čitavog meča, što govori čak 100 upućenih šuteva ka košu ekipe Darka Rajakovića, a samo 34 uspešna.

Dobru energiju sa Svetskog prvenstva preneo je Denis Šruder, koji je bio i najbolji igrač Reptorsa na ovom meču. Zabeležio je 22 poena uz sedam asistencija, pratio ga je Ou Dži Anunobi sa 20 poena i šest skokova, a dvocifreni su bili još i Skoti Barns sa 17 i Paskal Sijakam sa 15 poena.

U redovima Minesote se istakao Entoni Edvards, koji je ostvario dabl-dabl učinak sa 26 poena i 14 skokova.