7. Marta 2023.

Mičel bolji od Brauna, Filadelfiji umalo nedovoljno Embidovih 42, poraz Atlante

Donovan Mičel je vodio Klivlend do pobede sa 40 poena i 11 skokova, Evan Mobli je zabeležio 25 poena i 17 skokova, a dabl-dabl je ostvario i Darijus Garland sa 17 poena i 12 asistencija.

Za Boston zbog povrede nije igrao MVP Ol-star utakmice Džejson Tejtum, a najefikasniji je bio Džejlen Braun sa 32 poena, uz 13 skokova i devet asistencija.

Malkolm Brogdon je dodao 24 poena, a po 12 su upisali Vilijams i Derik Vajt.

Mičel je sa linije bacanja doneo produžetak Klivlendu, a u dodatnom periodu predvodio Kavalirse do trijumfa.

Boston je drugi na Istoku sa 45 pobeda i 21 porazom, a Klivlend zauzima četvrto mesto (41/26).

Košarkaši Filadelfije pobedili su Indijanu kao gosti rezultatom 147:143, u poenterskom obračunu Džoela Embida i Tajrisa Haliburtona.

Rezultatska klackalica je viđena tokom meča, da bi Siksersi u poslednjoj četvrtini stekli dvocifrenu prednost, koju nisu sačuvali, ali pobedu jesu.

Džoel Embid je odigrao fenomenalnu partiju, ubacivši čak 42 poena, uz šut iz igre 11/16, za tri 1/2, dok je sa linije penala bio nepogrešiv (19/19).

Solidno su ga ispratili Maksi sa 24 poena, koji je bio dobar u finišu, odnosno Mekdenijels koji je imao 20 poena i osam skokova.

Na drugoj strani fenomenalnu utakmicu odigrao je Tajris Haliburton, koji je pre dve dana doneo pobedu nad Čikagom, trojkom.

Ubacio je 40 poena, uz čak 16 asistencija i bio ubedljivo najbolji u svom timu.

Istakli su se još Nvora sa 16, Hild sa 15, uz osam skokova, odnosno Smit sa 14 i Maturin 13 poena.

Filadelfija je treća na Istoku sa skorom 42-22, dok je Indijana 12. sa učinkom 29-37.

Sakramento je, takođe, na svom terenu savladao Nju Orleans sa 123:108, uz tripl-dabl Domantasa Sabonisa (19 poena i po 11 skokova i asistencija).

Košarkaši Atlanta Hoksa poraženi su kao gosti kod Majamija (130:128), u meču NBA lige.

Srpski bek Bogdan Bogdanović je utakmicu započeo sa klupe, a na terenu je proveo 24 minuta.

Za to vreme na parketu zabeležio je 12 poena (4/8 iz igre, 2/5 za tri, 2/3 slobodna bacanja), dve asistencije, dva skoka i jednu ukradenu loptu.

Hoksima je ovo treći poraz na poslednja četiri meča, dok je Hit upisao drugu vezanu pobedu.

Atlanta je fenomenalno otvorila susret i u prvoj četvrtini stekla dvocifrenu prednost, ubacivši čak 43 poena.

Čuvali su Hoksi to vođstvo sve do četvrtog kvartala, međutim, Majami je serijom okrenuo rezultat u svoju korist i na kraju slavio.

Najbolji je bio Džimi Batler sa 26 poena, devet skokova i isto toliko asistencija, Viktor Oladipo je dodao 22, a Kejleb Martin 21 poen.

Od Bogdanovih saigrača istakao se Tre Jang sa 25 poena i sedam asistencija, Dižonte Marej je ubacio 23, uz osam dodavanja, dok su po 17 postigli Džon Kolins i Sadik Bej.

Skor Majamija je 35-31, dok je Atlanta na učinku 32-33.