3. Augusta 2023.

Mesijev novi spektakl – Leo golovima “zapalio” Majami i rešio derbi

U susretu dva tima sa Floride, pobedu je odneo Inter i to zahvaljujući golovima neponovljivog Argentinca

Fudbaleri Intera iz Majamija su se plasirali u osminu finala zajedničkog Kupa MLS i meksičke lige, pošto su na svom terenu savladali Orlando u derbiju Floride – 3:1.

Naravno, i ovog puta, u centru pažnje je bio Lionel Mesi, a legendarni Argentinac je opravdao očekivanja sa dva pogotka!

Sve je počelo već u sedmom minutu meča kada je Robert Tejlor prelepo asistirao Mesiju, a ovaj majstorski završio napad, da bi u drugom poluvremenu Argentinac bio na kraju još jedne lepe akcija tima iz Majamija.

Sa ta dva pogotka, Mesi je stigao do pet golova u roze dresu Intera iz Majamija na samo tri susreta. Inače, između njegovih pogodaka, Orlando je uspeo da izjednači preko Arauha, dok je Josef Martinez iz penala vratio prednost Interu na početku drugog poluvremena.

Inter je tako stigao do osmine finala Kupa liga (Leagues Cup), a u narednom meču 6. avgusta igraće protiv Dalasa.