18. Oktobra 2023.

Mesi dva puta u metu za pobjedu Argentine

Fudbaleri Argentine slavil su u Limi protiv Perua rezultatom 2:0, u meču četvrtog kola južnoameričkih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Junak šampiona planete bio je ko drugi nego Lionel Mesi, koji je postigao golove u 32. i 42. minutu.

Prvi pogodak pao je posle dobre kontre gostiju, a prelep pogodak Mesi je da nakon asistencije Nikolasa Gonsalesa.

Drugi gol je bio sličan, samo što je dodavač bio drugi – ovoga puta je Enco Fernandes pronašao svog kapitena.

Ubrzo je šansu imao i Hulijan Alvares, dok je Mesijev het-trik u drugom poluvremenu sprečila VAR tehnologija.

“Gaučosi” su prvi i maksimalni sa učinkom od 12 bodova iz četiri meča, dok je Peru zabeležio tri uzastopna poraza i pretposlednji je sa jednim bodom.

Takođe, Paragvaj je golom Antonija Sanabrije u 69. minutu savladao Boliviju sa 1:0, dok su Ekvador i Kolumbija remizirali bez golova (0:0)