28. Aprila 2024.

Medvedev zabrinuo, ali prošao u treće kolo Madrida

Ruski teniser Danil Medvedev obezbijedio je treće kolo Madrida, preokretom protiv Matea Arnaldija.

Četvrti igrač sveta je slavio rezultatom 2:6, 6:4, 6:4, posle dva sata i tri minuta igre.

Poznato je da Medvedev u ovo doba godine, kada su na programu turniri na šljaci, ne igra baš najbolje, a svoje navijače zabrinuo je odmah na startu Mastersa u Španiji.

Počistio ga je Arnaldi, 36. na svetu, u prvom setu, da bi na startu nastavka propustio i brejk loptu.

Medvedev je sačekao šansu u petom gemu, napravio brejk, te potom i stigao do izjednačenja u setovima.

Rus nije mogao bolje da počne odlučujući set, brejkom je to učinio, ispostaviće se ključnim na ovom susretu.

Do kraja je Medvedev imao još dve brejk lopte, koje nije iskoristio, za razliku od druge meč lopte, koja mu je bila dovoljna da prođe dalje.

Naredni protivnik biće mu Amerikanac Sebastijan Korda, koji je eliminisao Australijanca Maksa Pursela.