3. Januara 2023.

Medvedev spasio devet set lopti – meč okončan predajom

Njemu je pri rezultatu 7:6 (6), 2:1 meč prve runde predao Italijan Lorenco Sonego, 45. igrač planete.

Medvedev će u narednom kolu igrati protiv Miomira Kecmanovića.

Danil je imao dosta problema sa Sonegom, koji je u prvom setu imao čak devet set lopti.

Sonego je u 10. gemu imao 0:40, nije ih iskoristio, da bi potom i igrom na razliku stigao do još tri, uzalud.

Istu situaciju i priliku je imao u 12. gemu, ali mu 0:40 ni tada nije bilo dovoljno.

Ušlo se u taj-brejk, koji je bio neizvestan. Medvedev je imao prvu set loptu, koju nije iskoristio, međutim, drugu jeste, te tako poveo 1-0 u setovima.

Sonego je odmah na startu drugog seta, posle više od 80 minuta igre, napravio brejk, ali odmah u narednom, dopustio ribrejk.

Tada su problemi sa povredom mišića noge postali veliki, te je odlučio da preda meč Medvedevu.