18. Januara 2023.

Medvedev krenuo loše, pa pregazio Milmana, Cicipas u petoj brzini

On je posle više od dva sata igre savladao Australijanca Džona Milmana sa7:5, 6:2, 6:2.

Rus će u narednoj rundi igrati sa boljim iz duela između Sebastijana Korde iz SAD i Josukea Vatanukija iz Japana.

Medvedev nije ličio na sebe u prvom setu protiv Milmana, očajno je servirao, ali ni Australijanac nije uspevao da sačuva svoj servis pa je Rus posle sedam brejkova poveo sa 7:5.

Nakon što je “preživeo” ovaj set, Medvedev je došao sebi, podigao nivo igre i u naredna dva seta bukvalno “pregazio” Milmana.

Nadmoćan nastup Stefanosa Cicipasa.

Pobedio je Rikija Hiđikatu 6:3, 6:0, 6:2 za samo 90 minuta igre.

U trećoj rundi će igrati sa boljim iz duela između dvojice Holanđana – Talona Griekspora i Botika van de Zandshulpa.

Cicipas je bukvalno počistio Australijanca sa terena.

Bio je “nizvesno” samo u prvih pet gemova, a čim je Grk napravio prvi brejk za 4:2, Hiđikata više nije imao šansu.

Grk je rutinski priveo prvi set kraju sa 6:3, a onda “razbio” domaćeg takmičara u drugom sa tri brejka za 6:0.

U trećem je strpljivo čekao svoju šansu koja je stigla u petom gemu, gde je Cicipas brejkom stavio tačku na meč.

Cicipas je pogodio sedam aseva uz samo jednu duplu grešku, te podjednako dobro osvajao poene i na prvi i na drugi servis.

Nije dozvolio Hiđikati nijednu brejk priliku, dok je sam iskoristio šest od devet takvih situacija.

Grk je ukupno osvojio 82 poena, skoro dvostruko više od rivala.