30. Oktobra 2023.

Meč večeri u derbiju Kalifornije: Džejmsu poraz na godišnjicu poslije produžetka

Košarkaši Sakramenta savladali su Los Anđeles Lejkerse rezultatom 132:127 u derbiju Kalifornije igranom u noći između nedelje i ponedeljka.

Duel Kingsa i “jezeraša” se igrao na 20. godišnjicu debija u NBA Lebrona Džejmsa, a odlučen je tek posle produžetka.

Sakramento je vodio tokom većeg dela regularnih 48 minuta, pa su se na startu druge deonice odvojili i na 15 poena prednosti. Ipak, posustali su u zaključnih 12 minuta.

Lejkersi su uspeli i da pređu u vođstvo, ali su na kraju oni bili ti koji su morali da poentiraju za dodatnih pet minuta. Džejms je probio pored Kigana Marija i položio loptu u koš za simbolično svoj 20. poen na 20. godišnjicu za rezultat 115:115.

Marej je promašio i šut za pobedu u narednom napadu Kingsa, dok se u produžetku razigrao Malik Monk koji je u tom delu igre postigao čak 11 poena i odveo svoj tim do pobede.

Najefikasniji kod ekipe Majka Brauna je bio Dieron Foks sa 37 poena (14/24) i osam asistencija. Pomenuti Monk je imao 22 poena i po tri skoka i asistencije, dok je Marej meč završio sa 17 poena, osam skokova i pet asistencija.

Uerter i Sabonis su imali po 12 poena uz 15 skokova litvanskog centra, dok je Saša Vezenkov bio jedini još dvocifren sa 11 poena.

Kod Lejkersa je sjajno odigrao Entoni Dejvis i meč završio sa 30 poena i 16 skokova, a Džejms je bio nadomak tripl-dabla sa 27 poena, 15 skokova i osam asistencija.

Torijan Prins je dodao 20, Dianđelo Rasel 17 poena i devet asistencija, a Hačimura i Vud su imali po 11.

Lejkersima je ovo drugi poraz u uvodna tri kola pred gostovanje Orlandu, dok je Sakramento upisao drugu pobedu sa kojom dočekuju Golden Stejt.