19. Januara 2023.

Mari u četiri ujutru do pobjede nakon epskog preokreta!

Posle petočasovnog meča protiv Matea Beretinija, Mari je ovog puta bio bolji od domaćeg tenisera Tanasisa Kokinakisa.

Vremenska lestvica je podignuta za nivo više, pa je ovog puta slavio posle gotovo šest časova igre u meču koji je završio posle četiri ujutru po australijskom vremenu. Mari se vratio nakon zaostatka od dva seta i slavio rezultatom 3:2.

Po setovima je bilo 4:6, 6:7 (4), 7:6 (5), 6:3, 7:5 za tačno pet sati i 45 minuta igre što je drugi najduži meč u istoriji Australijan opena. Računica je jasna, Mari je u nekoliko dana na terenu proveo oko 11 sati.

Međutim, nije se činilo da će ga domaći teniser dugo zadržati. Tačnije, Mari njega jer je Kokinakis posle dva sata igre imao dva seta prednosti.

Kao da to nije bilo dovoljno loše, Mari je u trećem setu gubio sa 2:5. Od tog trenutka je na terenu u Melburni bio neki drugi Mari iz ranijeg perioda u karijeri.

Ne samo da je odveo taj set u taj-brejk, nego ga je i osvojio, a potom još dva za meč koji odmah postaje klasik u istoriji tenisa. Škotlanđanin je u drugom delu meča bio bolji rival i mogao je mnogo ranije da reši meč u svoju korist. Imao je čak sedam brejk lopti u odlučujućem setu koje nije iskoristio, pre nego što je došla osma protiv koje je Kokinakis bio nemoćan i koja je odlučila pitanje pobednika.

Pitanje je koliko snage ima trenutno 66. igrač sveta kog u narednom kolu očekuje Roberto Bautisita-Agut.