9. Februara 2023.

Malinovski kao iz topa, Marsej izbacio PSŽ iz Kupa Francuske

Oni su na “Velodromu” u velikom derbiju pobedili ekipu šampiona Francuske, Pari Sen Žermena, 2:1 (1:1).

Počeo je PSŽ meč sa Mesijem i Nejmarom u špicu, ali to nije dalo očekivanu završnicu.

Marsej je bio bolji u prvom delu i u 30. minutu došao je do penala.

Serhio Ramos je skrivio prekršaj, a sudija Fransoa Letešijer je pokazao na belu tačku.

Siguran izvođač bio je Čileanac Aleksis Sančez i Marsej je tako poveo.

Nije to bilo sve u prvom delu. U poslednjih 15 minuta videli smo dobre udarce Mesija u Nejmara u 38. i 40. minutu, a na drugoj strani Čengiz Under u 42.

Međutim, PSŽ je izjednačio i to u drugom minutu nadoknade.

Nejmar je odlično izveo korner, a na pravom mestu bio je Serhio Ramos koji je pogodio za 1:1 i tako se iskupio za skrivljeni penal.

Ipak, Marsej je uspeo u nastavku da stigne do gola i pobede.

Igrao se 57. minut kada je na odbijenu loptu natrčao Ruslan Malinovski i smestio je u mrežu snažnim udarcem.

Do kraja, nije bilo previše prilika, Marsej je iskontrolisao meč i ostvario veliki trijumf.