1. Decembra 2023.

Makabi rutinski sa Albom – “stotka” Izraelaca u Pioniru

Košarkaši Makabija iz Tel Aviva su savladali Albu iz Berlina u Beogradu, rezultatom 102:81, u okviru 11. kolo Evrolige

Makabi je prekinuo niz od dva uzastopna poraza u elitnom evropskom takmičenju i sada je na skoru 6-5.

Na drugoj strani Alba je poslednjeplasirana ekipa sa jednom pobedom i 10 poraza.

Ekipa Kataša Odeda je već u prvoj deonici, dobrom igrom Bonzija Kolsona Lorenca Brauna došla do velikih +15 na startu meča (29:14).

Tokom drugog perioda, Izraelci uspešno su održavali stečenu prednost, a u jednom trenutku došli su i do maksimalnih +23 (40:17).

Ipak, Alba je u tom momentu ušla u ritam i zapretila sredinom druge četvrtine, kada je uspela da dođe do jednocifrenog zaostatka (45:36).

Domaća ekipa dodala “gas” i ponovo došla do dvocifrene prednosti. Na poluvremenu je bilo +16 (58:42).

Tokom treće deonice, Makabi je održavao stečenu prednost i u nijednom trenutku nije izgledalo, kao da Alba može da se vrati u meč (81:55).

U poslednjih 10 minuta, ekipa iz Izraela je ponovo “ubacila u veću brzinu” i do kraja došla do ubedljive pobede +21 (102:81).

Najraspoloženiji u pobedničkoj ekipi, bio je Vejd Boldvin sa 18 poena i šest asistencija, pratio ga je Bonzi Kolson sa 17, a dvocifreni su bili Rafi Menko sa 13, Džejms Veb treći sa 12 i Roman Sorkin sa 10 poena.

Kod gostiju iz Berlina, Gabrijele Proćida se istakao sa 22 poena, a dvocifreni su bili Džastn Bin Johanes Timan sa po 11 poena.

U narednom kolu, Makabi gostuje Asvelu, dok Alba dočekuje Žalgiris.