26. Januara 2023.

Magija Suaresa u 90. minutu

U meču drugog kola tamošnje regionalne lige postigao je sjajan pogodak u 90. minutu za minimalnu pobedu svog tima protiv ekipe Brazil de Pelotas.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a Gremiju se “otvorio” put ka pobedi u 48. kada je gostujući igrač Rone dobio direktan crveni karton.

Gremio je napadao, bio bolji tim, ali nikako nije uspeo da slomi otpor gostiju i postigne gol.

Sve do poslednjeg minuta kada je na scenu stupio Luis Suares i još jednom demonstrirao fudbalsku čaroliju pogodivši za pobedu.

Nakon što je okrenut leđima primio loptu u petercu protivničkog tima, napravio je sjajan “lažnjak” levom nogom, oslobodio se čuvara i namestio se na desnu nogu, a onda u stilu najboljih golgetera sveta pogađa za 1:0.

Suares je i u prošlom meču Gremija bio strelac i to u pobedi protiv Kašijasa 2:1, a pre toga je postigao het-trik na zvaničnom debiju za ovaj klub.