22. Aprila 2023.

“Ludilo” u Londonu: Arsenal gubio 3:1 do 88’ i izbjegao poraz poslije 100 minuta!

Arsenal ima pet bodova i dve utakmice više od drugoplasiranog Mančester sitija, a sada su na svom stadionu umalo izgubili od Sautemptona.

Meč je završen rezultatom 3:3, a fudbaleri Arsenala su gubili do 88. minuta rezultatom 3:1 i svi su već videli pobedu Sautemptona…

Već posle 29 sekundi je preko Karlosa Alkarasa Sautempton poveo, da bi isti igrač u 14. minutu asistirao Teu Volkotu za vođstvo “Svetaca” od 2:0.

Čovek kome se “Hajburi” i “Emirejts” kasnije klanjao, sada je rastužio navijače tima iz Severnog Londona. Uspeo je Arsenal da smanji na 2:1 u 20. minutu kada je strelac bio Gabrijel Martineli.

Ovim rezultatom se prvo poluvreme i završilo, a onda sledi novi šok. Hrvatski fudbaler Duje Ćaleta-Car postigao je gol za velikih 3:1 u 66. minutu utakmice i tada se činilo da je sve gotovo.

Ipak, igrači Arsenala nisu mislili tako. Napadali su, stezali obruč, pritiskali i to im se isplatilo u samom finišu. Martin Odegart je u 88. minutu smanjio na 3:2, a za potpunu ludnicu postarao se Bukajo Saka!

On je u 91. minutu izjednačio na 3:3 i Arsenal je izbegao poraz. Mogli su i do sva tri boda, ali su sve do 100. minuta (sudija je produžio utakmicu 8, a igralo se 10) stvarali šanse i propuštali iste.

VIdećemo da li ovaj remi znači “zbogom” tituli i šta može Arsenal da uradi do kraja šampionata.