21. Marta 2024.

Lučić obradovao Partizan u Valensiji

Lepe vesti za crno-bele iz Valensije.

Košarkaši Valensije su u 30. kolu Evrolige na svom terenu pobedili Bajern iz Minhena posle neizvesne završnice rezultatom 70:68.

Sada Valensija ima učinak kao i crno-beli od 14 pobeda i 16 poraza, s tim što je Partizan u prednosti, jer imaju bolji međusobni skor.

Do ove velike pobede Valensiju je predvodio sjajni Kris Džouns koji je Bavarcima ubacio 19 poena, dobru utakmicu je odigrao i Dejmijen Inglis koji je imao 15 poena, dok je zapaženu rolu imao Semi Odželej sa 14 poena i sedam skokova. Stefan Jović je upisao četiri poena na ovom meču.

U poraženoj ekipi Bajerna najbolje se pokazao Devin Buker sa 16 poena i šest skokova. Srpski košarkaš Vladimir Lučić utakmicu je završio sa sedam poena.

Bolje su u utakmicu krenuli domaći košarkaši, koji su na ovom meču bili bez startnog centra Brendona Dejvisa.

Imali su korkaši Bajerna uvodnu prednost od 6:2, ali je onda usledila serija domaćih od 8:0, koja je dovela Valensiju do vođstva od 10:6. Tu se domaći nisu zaustavljali i nastavili su da igraju u visokom ritmu, gde su novom serijom poena od 12:0, prvu četvrtinu u kojoj su ubacili svega jednu trojku rešili u svoju koristi rezultatom 28:15.

U drugom periodu meča Valensija je uglavnom uspevala da održi dvocifrenu prednost koja je išla od 13 poena prednosti, ali je Bajern uspeo malo da ublaži vođstvo do kraja prvog poluvremena, tako da je prednost Valensije posle 20 minuta košarke iznosila 45:37.

To je bilo uvod u sve šta se dešavalo u trećem periodu, gde je Bajern uspeo da dodatno spusti prednost na svega dva poena prednosti. Valensija je odigrala očajno treći period gde je ubacila svega deset poena, pa je prednost domaćih bila svega poen prednosti 57:56.

Čak je Bajern imao minimalnu prednost na startu poslednje četvrtine, ali je ona bila kratkotrajna, jer je onda usledila serija domaćih od 7:0 za prednost od 67:60.
Koju su domaći uspeli da održe do kraja meča iako je prednost domaćeg tima u poslednjem minutu bila svega dva poena prednost i tako dođu do veoma bitne pobede koja ih izjednačuje na tabeli sa Partizanom.

Poslednji napad Bajerna je išao preko Vladimira Lučića, kod koga je bila lopta u rukama, ali srpski košarkaš nije uspeo da doše do novih poena i tako svom timu obezbedi veoma važnu pobedu.

U sledećem kolu Valensija će gostovati Monaku, dok Bajern čeka Makabi.