19. Jula 2023.

LŠ: Zrinjski kroz penal dramu prošao u drugo kolo

Mostarci poslije mnogo muka eliminisali prvaka Jermenije, u narednoj rundi igraće protiv boljeg iz dvomeča Slovan (Slovačka) – Hesperanž (Luksemburg).

Dramatičan meč odigrali su Zrinjski i Urartu na stadionu pod Bijelim brijegom. Na kraju, odlučivali su jedanaesterci, a čvršćih nerava bili su domaći, presudan je bio pogodak Barišića u petoj seriji – 2:3, penalima 4:3.

Zrinjski je u Jermeniji slavio minimalac – 1:0, a kad je u revanš meču Bilbija doveo prvaka Bosne i Hercegovine u vođstvo u 27. minutu, činilo se da neće biti nikakvih dilema oko pitanja prolaska u drugu rundu.

Ipak, nadu Jermenima vratio je Grigorjan u 74. minutu, dok je gostujući tim produžetke izborio kad je isti igrač pogodio sa bele tačke u prvom minutu nadoknade.

Mostarci su ponovo bili u euforiji kad je na startu prvog produžetka, tačnije u 94. minutu iz jedanaesterca pogodio Kiš. Ali, nova drama je bila na pomolu kad je za Urartu pogodio Maksimenko u 105+3. minutu.