19. Septembra 2023.

Loša uvertira pred pravu stvar – omladinci Zvezde ispraćeni “petardom” iz Mančestera

Omladinci Crvene zvezde doživeli su poraz protiv Mančester sitija rezultatom 5:2 na otvaranju Lige šampiona za mlade.

Krenuli su ofanzivno fudbaleri obe ekipe, a prvu opasnost na meču videli smo od strane domaćina utakmice.

Igrao se treći minut kapiten Crvene zvezde – Marinković skratio ugao gola i odbranio zicer Ruprehtu.

U 11. minutu Vukojević je odložio grudima loptu za Šljivića, koji je “povukao” kontranapad gostujućeg tima i potom uposlio Maksimovića. Međutim, završni pas popularnog “Mesija” nije uspeo da stigne do centarfora Mijatovića.

Idealna kretnja napadača je bila ispraćena od strane Maksimovića, koji je dodavanjem između bekovske i štoperske pozicije “spojio” Mijatovića sa golom u 16. minutu. Ipak udarac desnom, uslovno rečeno “slabijom” nogom, od strane igrača rođenog 2005. godine je završio pored gola.

Još jednom su izabranici Nenada Milijaša prikazali dobru tranziciju u 26. minutu. Kombinovali su Maksimović i Mijatović, dok je kompletnu akciju po desnoj strani ispratio Nedeljković. Međutim, mladi desni bek nije imao prostora da uputi udarac. Šutirao je snažno i precizno Mijatović sa ivice šesnaesterca, ali pravo u Granta u 34. minutu nakon povratnog pasa Vukojevića. Uprkos odličnoj defanzivi crveno-belih u 43. minutu Mančester Siti je došao do prenosti preko Lorensa.

Start drugog dela igre nije počeo idealno po gostujući tim, jer je Lorens u 48. minutu povisio na 2:0. Posle samo 120 sekundi odlično je zaustavio Marinković udarac Tejlora sa linije peterca, međutim reagovao je Dikson i postigao novi pogodak za predstavnika Engleske.

Potom je pogodio i Tejlor u 55. minutu za Mančester Siti, ali je usledila pozitivna reakcija Zvezde za samo dva minuta od primljenog gola. Stojsavljević je uputio centaršut sa levog boka, loptu je kačio Cvetković, taman toliko da je stigla do Mijatovića koji je brzo reagovao i sa 11 metara “spakovao” loptu u mrežu.

Brilijantno je odbranio kapiten Marinković dve stopostone prilike igračima Mančester Sitija u 63. minutu i time demonstirao neverovatan refleks i zadužio aplauze sa tribina. Usledio je mirniji period meča, a onda je tandem napadača Mijatović-Bubanj izveo sjajnu kombinaciju na polovini protivnika u 77. minutu.

Prvo je rezervista Bubanj veštim driblingom “prevario” svog čuvara i ostavio loptu snažnom Mijatoviću na udarac. Potom je “bombu” Zvezdine devetke uspeo krajnjim naporima da odbrani Grant, ali je sve ispratio Bubanj koji je zakucao loptu iza leđa golmana Mančester Sitija 4:2.

Ipak u 81. minutu Džejden Heski, sin bivšeg napadača Liverpula i reprezentacije Engleske Emila, je golom ponovo vratio domaćina na tri gola prednosti i postavio konačan rezultat.

U drugom meču grupe G, Lajpcig je kao gost pobedio Jang bojs rezultatom 3:1. U drugom kolu Crvena zvezda će ugostiti Jang bojs 4. oktobra, a istog dana će Lajpcig biti domaćin Mančester Sitiju. Pobednik grupe će se plasirati direktno u osminu finala.