10. Februara 2023.

Loš dan za srpski tenis – 0/3

Lajović je poražen u osmini finala od Alberta Ramosa Vinolasa rezultatom 6:4, 2:6, 6:2, posle dva časa i 12 minuta igre.

U istoj fazi, ali na turnirima u Monpeljeu i Dalasu, eliminisani su Filip Krajinović i Miomir Kecmanović.

Lajović je turnir u Argentini dobro počeo, trijumfom protiv Variljasa, ali u susretu sa španskim prednstavnikom, nije mogao da dođe do nove pobede.

Njih dvojica su na samom startu susreta razmenili brejkove, da bi ključni Vinolas napravio u 10. gemu. Tada je iskoristio drugu brejk, odnosno set loptu.

Duci je znao kako da uzvrati 54. igraču sveta i sa duplim brejkom ubrzo je izjednačio rezultat u setovima.

Na sličan način je Vinolas nastupio u odlučujućem setu, napravio je brejkove u šestom i osmom gemu, te na kraju slavio.

Njegov naredni rival biće Portugalac Žoao Souza.