23. Februara 2023.

LK: Fiorentina overila prolaz, Bazel lagano

Na stadionu “Artemio Franki” pobedili su Bragu sa 3:2 (1:2) i tako ukupnim rezultatom 7:2 prošli dalje.

Nije ni bilo dileme oko toga ko će u osminu finala, ali je meč opet bio zanimljiv i viđeno je pet golova.

Reprezentativac Srbije Aleksa Terzić je odigrao drugo poluvreme, ušao je umesto Dodoa, dok je na drugoj strani Uroš Račić bio na terenu od 62. minuta.

Gosti su počeli daleko bolje i sa dva gola, preko Kastra u 17. i Đaloa u 34. minutu stigli do 0:2.

Bio je to znak za buđenje igrača u ljubičastim dresovima, i već u 37. minutu stigao je odgovor.

Na pas Bonaventure, Rolando Mandragora je postigao gol za 1:2.

Prvo je Rikardo Saponara u 58. minutu izjednačio da bi pobedu Fiorentini u 83. minutu doneo Artur Kabral posle druge asistencije Bonaventure na ovom meču.

Lehu je posle 0:0 u prvom meču bio dovoljan gol da eliminiše ekipu Bodo Glimta iz Norveške.

Strelac tog pogotka bio je Šveđanin Mikael Isak u 63. minutu susreta.

Bazel je na svom terenu pobedio ekipu Trabzona sa 2:0 (1:0) i ukupnim rezultatom 4:1 prošao dalje.

Švajcarci su poveli u 13. minutu preko Zekija Amdounija.

Gosti u 27. minutu nisu iskoristili penal, Anastasios Bakasetas je šutirao kraj leve stazive.

Ipak, uspeli su u 61. minutu da izjednače preko Haspolata, a,li je VAR poništio taj gol.

Konačno, Bazel je pobedu potvrdio u 76. minutu preko Andija Zećirija, koji je dobro reagovao posle odbitka.