18. Septembra 2023.

Ljepota fudbal: Brajton se poigravao sa Junajtedom na Old Trafordu

Fudbaleri Brajtona oduševili su ljubitelje fudbala pobedom nad Mančester junajtedom 3:1 na Old Trafordu, u petom kolu Premijer lige.

Brajton je pokazao da novac ne igra uvek najbolji fudbaler jer je im ukupne vrednosti oko 20 miliona evra savladao ekipu vrednu nekoliko stotina miliona.

“Galebovi” su zabeležili četvrtu pobedu u sezoni i peti su na tabeli, iza neporaženih Arsenala, Liverpula, Totenhema i Mančester sitija, a najzaslužniji za to je menadžer Roberto de Zerbi.

Italijan je za tačno godinu dana učinio Brajton jednim od najgledljivijih timova u Evropi i doveo ga do istorijskog nastupa u Ligi Evrope.

Brajton je pod vođstvom De Zerbija u 44 utakmice zabeležio 23 pobede uz 12 poraza, a ekipa na terenu u proseku ima 62 odsto poseda lopte.

Junajted nije jedini velikan koji je “stradao” od De Zerbijeve “mašine” jer je Brajton pod njegovim vođstvom ostvario osam pobeda u 15 utakmica protiv “velike šestorke”.

Što se tiče Old Traforda, strelci su bili Junajtedovo dete Deni Velbek, Nemac Paskal Gros i mladi Brazilac Žoao Pedro, a Brajtonovi fudbaleri su postigli i Junajtedov gol jer je Tunišanin Meibri autogolom ublažio debakl “crvenih đavola”.

A najbolja slika spektakularne Brajtonove igre bio je drugi gol ovog tima, u 53. minutu. U akciji koja je krenula od golmana Džejsona Stila, tokom minut i po su gostujući igrači razmenili 30 dodavanja pre nego što ju je Gros krunisao sjajnim golom.