3. Decembra 2023.

Liverpul gubio na “Enfildu” do 87’, pa preokrenuo

U nedeljnom terminu od 15.00 u engleskoj Premijer ligi viđeno je 18 golova na četiri utakmice, to je u prosjeku 4,5 po meču.

Najviše ih je viđeno na “Enfildu” gde je Liverpul savladao Fulam rezultatom 4:3 (2:2), i to velikim preokretom u samoj završnici.

Iako je tim Jirgena Klopa vodio dva puta u prvom poluvremenu, prelepim golovima Aleksander Arnolda i Mekalistera, isto tako se Fulam vraćao preko Vilsona i Tetea.

“Kotidžersi” su dugo odolevali “crvenima” i potom u 80. minutu poveli golom De Kordove-Rida koji je nadskočio Cimikasa i glavom matirao Alisona.

Ali, Liverpul je opet uspeo da se izvuče. I to sa dva gola u razmaku od dva minuta.

Ponovo su to bili prelepi golovi, najpre Vataru Enda u 87. minutu, a onda i u 88. Aleksander-Arnolda.

Spektakl je tu bio završen i Liverpul je otišao na drugo mesto na tabeli sa 31 bodom.

Fulan je ostao na 14. poziciji sa 15 bodova.

U istom terminu Čelsi je sa 3:2 savladao Brajton, iako je u celom drugom poluvremenu imao igrača manje.

Poveli su “plavci” u 17. minutu golom Enca Fernandesa, a prednost je duplirao Kolvil četiri minuta kasnije.

“Galebovima” je nadu doneo Buonanote, da bi u 45. Galager dobio drugi žuti karton i sve je bilo otvoreno za nastavak.

Ipak, u 65. minutu dosuđen je penal za Čelsi koji je materijalizovao Fernandes, a Brajton je do kraja stigao samo do utešnog gola preko Žoao Pedra u drugom minutu nadoknade.

Dva remija videli smo u duelima Vest Hema i Kristal Palasa (1:1), odnosno, Bornmuta i Aston Vile (2:2).