5. Marta 2024.

Lilard zvijezda večeri u NBA, Lebronu izmakao tripl-dabl, Vučeviću dabl-dabl

Prethodne večeri u NBA ligi bilo je na programu šest utakmica, a najviše se istakao as Milvoki Baksa Demijan Lilard.

Košarkaši Milvokija pobedili su na svom parketu Los Anđeles Kliperse sa 113:106, u meču NBA lige.

Bakse je do pobede predvodio pomenuti Lilard sa 41 poenom, jer je bio nezaustavljiv za Džejmsa Hardena, Pola Džordža i drugove.

Pratio ga je Bobi Portis sa 28 poena i 16 skokova.

Kod Klipersa bolji od ostalih bili su Pol Džordž i Džejms Harden sa po 29 poena.

Milvoki je drugi u Istočnoj konferenciji sa 41 pobedom i 21 porazom, a Klipersi su četvrti na Zapadu sa 39 pobeda i 21 porazom.

Vašington je zabeležio 15. vezani poraz, nakon što je u gostima poražen od Jute sa 115:127.

Najbolji u pobedi kod Jute je bio Džorda Klarkoson sa 38 poena, 10 skokova i sedam asistencija, dok se kod Vašingtona izdvojio Džordan Pul sa 32 poena.

Juta je 11. u Zapadnoj konferenciji sa 28 pobeda i 34 poraza, a Važington je upisao 52. poraz u sezoni i uz devet pobeda se nalazi na poslednjem mestu Istoka.

Minesota je kao domaćin pobedila Portland sa 119:114, a najbolji u pobedničkom sastavu bio je Rudi Gober sa 25 poena i 16 skokova.

Kod gostiju se istakao Anfremi Sajmons sa 34 poena i 14 skokova.

Los Anđeles Lejkersi su na svom terenu pobedili Oklahomu sa 116:104.

Lejkerse su do pobede predvodili Danđelo Rasel sa 26 poena, Entoni Dejvis sa 24 poena i 12 skokova.

Lebron Džejms je za malo ostao bez tripl-dabla, pošto je meč završio sa 19 poena, 11 skokova i osam asistenacija.

Kod Oklahome se izdvojio Šaj Gildžus-Aleksander sa 20 poena i sedam skokova.

Košarkaši Čikago Bulsa su savladali Sakramento Kingse 113:109, u okviru NBA lige.

Čikago se trenutno nalazi na devetom mestu Istoka sa 29 pobeda i 32 poraza, dok je Sakramento sedmi na Zapadu sa skorom 34-26.

Crnogorski reprezentativac Nikola Vučević je ostvario dabl-dabl sa 10 poena i 13 skokova.

Bulse je do pobede predvodio Kobi Vajt sa 37 poena, pet skokova i sedam asistencija, pratio ga je Demar Derozan sa 33 poena i četiri asistencije, a pored Vučevića, dvocifren je bio i Ajo Dosunmu sa 20 poena i pet asistencija.

Kod ekipe Sakramenta, dvocifren je bio Dearon Fox sa 20 poena i 10 asistencija, pratio ga je Domantas Sabonis, koji je takođe ostvario dabl-dabl sa 18 poena i 21 skokom.

Kingsi su bolje otvorili meč, ali su Bulsi u par navrata uspeli da se vrate.

U drugom poluvremenu su imali zaostatak skoro sve vreme, a na kraju su napravili 6:0 seriju Vajt Derozan doveli tim do preokreta i pobede.

Sakramento u nastavku takmičenja gostuje Los Anđeles Lejkersima, dok Bulsi putuju u Jutu na duel sa Džezom.

Košarkaši Minesota Timbervulvsa su savladali Portland Trejl Blejzerse sa 119:114, u okviru NBA lige.

Na meču se dogodila nesvakidašnja situacija.

Prva zvezda tima Entoni Edvards je zakasnio na početak meča.

Edvards je bio u hali, ali je zbog tradicije da se ispred svlačionice samostalno zagreva potpuno zaboravio da je meč sa Portlandom počeo.

To mu je prvi put od debitantske sezone u NBA ligi da je zaigrao kao rezerva.

“Izgubio sam pojam o vremenu”
, rekao je Entoni posle meča.

Utakmicu je završio sa 13 poena za 35 minuta, a u startnoj postavi umesto njega je počeo Nikeil Aleksander-Voker.

Na meču se posebno istakao i bivši centar Crvene zvezde Duop Rit sa 26 poena.