19. Aprila 2024.

Leverkuzen i dalje bez poraza, Liverpul bez čuda u Bergamu

U polufinalu Lige Evrope igraće Atalanta, Leverkuzen i Roma, dok se u duelu Marselj – Benfika igraju produžeci

Posle 13 minuta igre, Antonio je doneo domaćinu prednost.

Igrao je domaćin ofanzivno, ali nije uspeo da dođe do drugog gola, pa je Leverkuzen u završnici meča došao do gola koji ga je sačuvao prvog poraza u sezoni.

Frimpong je izjednačio u 89. minutu meča.

Fudbaleri Rome su u velikom stilu došli do polufinala.

Nakon pobede u prvom meču protiv Milana (1:0), “vučica” je slavila i u revanšu na svom terenu.

Manćini je rešio prvi duel, a doneo je prednost Romi i u drugom – postigao je gol u 12. minutu.

Paulo Dibala je povisio na 2:0 deset minuta kasnije, a onda je Roma ostala sa desetoricom na terenu.

Zeki Čelik je dobio direktan crveni karton u 31. minutu.

Stefano Pioli je ubacio Luku Jovića u igru pre odlaska na odmor, a onda sve karte bacio na napad.

Milan je uspeo da dođe do gola, ali prekasno – u 86. minutu je Gabija zatresao mrežu.

Atalanta je, takođe, uspela da odbrani prednost iz prvog meča protiv Liverpula (3:0).

Liverpul je najavio magično veče, pošto je već u sedmom minutu došao do prednosti.

Ruđeri je igrao rukom u kaznenom prostoru, a Salah je sigurno izveo penal.

Međutim, domaćin je u Bergamu potpuno zatvorio goste, pa je minimalnim porazom izborio plasman u polufinale.

Poslednji polufinalista se čeka, igraju se produžeci na meču Marselj – Benfika.