30. Oktobra 2023.

Letargija Pokuševskog kruži internetom – Jokić kao da nikoga nema

Košarkaš Oklahome Aleksej Pokuševski se polako vraća u ritam posle oporavka od povrede kolena, ali ono što je pokazao protiv Denvera (128:95) ne obećava.

To je bila njegova druga utakmica u NBA ove sezone, ali prva u kojoj je dobio ozbiljniju minutažu.

Posle nepuna dva minuta protiv Čikaga, Pokuševski je za 14 minuta protiv Nagetsa zabeležio tek po jedan poen i skok uz dve izgubljene lopte.

Sada je društvenim mrežama počeo da kruži i snimak njegove odbrane kod jedne kontre Nagetsa tokom prve deonice.

Pri rezultatu 29:20 za Denver Pokuševski je ostvario jedini skok na defanzivnom kraju terena i dodao loptu Šaju Gildžesu-Aleksanderu koji u nastavku akcije promašuje “fejdavej” iz neposredne blizine.

Ispod koša su na skoku ostali Nikola Jokić i Pokuševski, a centar Nagetsa je tu situaciju rešio u svoju korist bez da se pomučio. Rukom je držao Pokua na odstojanju, a potom poveo napad svoje ekipe.

Mladi košarkaš Oklahome mu je ostao iza leđa, ali se stiče utisak da je nezainteresovano trčao u tranziciji. Jokić je ostao nečuvan, proigrao je Votsona koji lako poentira.

Podsetimo, Pokuševski neće dobiti produžetak ruki ugovora nakon što je prošle nedelje istekao rok u kom se to moglo uraditi.

To znači da Pokuševski ulazi u poslednju godinu ugovora sa Tanderima i stiče se utisak da bi i u ionako ograničenoj minutaži trebalo da pokaže daleko veću želju i energiju kad god dobije priliku.