30. Novembra 2023.

Lebron i Lejkersi produžili seriju poraza Detroita, raspoloženi Harden vodio Kliperse

Los Anđeles Lejkersi upisali su novu pobedu, tako što su sa 133:107 slavili protiv ekipe Detroit Pistonsa.

U pobedi “jezerdžija” najefikasniji je bio DiAnđelo Rasel uz rekord karijere sa 35 poena, Lebron Džejms je bio raspoložen sa 25 poena, dok je Entoni Dejvis utakmicu završio sa 28 poena.

Kod Detroita istakao se Kaningem sa 15 poena, Stjuart i Tompson su utakmicu završili sa po 12 poena.

Lejkersi su utakmicu započeli sa vođstvom od 38:24 uz 60 odsto procenta šuta posle prve četvrtine.

Rasel i Dejvis su još posle 12 minuta igre imali dvocifreni učinak, koji nisu stajali uprkos ubedljivom rezultatu.

Iako su preostale tri četvrtine, rezultat izgledao sigurno za Lejkerse protiv tima koji je koji ne igra škrtu odbranu ali ima najgori rezultat u ligi 2-16.

Do kraja meča Lejkersi su imali ubedljivu prednost koju su uspeli da sačuvaju do kraja meča.

Detroit tako od 29. oktobra ne zna za pobedu, tako su sada vezali čak 15. poraz u nizu.

Nije Sakramentu vredelo 40 poena Diarona Foksa, jer su ipak poraženi na svom terenu od Los Anđeles Klipersa sa 131:117.

Uz fenomenalnog Foksa, kod Sakramenta najviše posle pleja Kingsa je bio Malik Monk 15 poena, Saša Vezenkov je imao 13 poena, dok je Domantas Sabonis sa 11 poena nije se baš proslavio na ovom meču.

Sa druge strane kod Klipersa Kavaj Lenard je bio najbolji u pobedi njegovom tima sa 34 poena, Džejms Harden ja ubacio 26 poena, dok je Pol Džordž utakmicu završio sa 19 poena.

Klipersi su defanzivno dobro odigrali ovu utakmicu, jer su Kingse limitirali na 22. asistencije, primorali ih na 14 uzgubljenih lopti.

Ekipa iz Los Anđelesa je se tako vratila na pobednički kolosek posle poraza od Denvera koji su u tom meču igrali bez Nikole Jokića.

Lenard i Vestbruk su dosta mučili odbranu Sakramenta koja nije bila na svom nivou.

Rasel Vestbruk je sa 38.000 minuta postao treći aktivni igrač koji je probio ovaj broj minuta na terenu, posle Lebrona Džejmsa kome je to pošlo za rukom ranije.

Sakramento je u trećoj četvrtini gubio sa 25 poena, dok se najviše što se približio bilo 13 razlike, kada je Malik Monk pogodio trojku.

Ali je odgovor stigao od Džejmsa Hardena koji je sa četiri trojke upisao 17 poena i tako upisao najbolji učinak od kada je stigao u Kliperse.

Kavaj je sa Ivicom Zubcem uspeo da zatvori utakmicu i produži vođstvo Klipersa sa 81:56, do krajnje pobede na ovom meču.