23. Februara 2023.

LE: Tri gola Di Marije, Kostić pogodio stativu

Oni su u revanš meču plej-ofa bili bolji na gostovanju Nantu, 3:0 (2:0) i tako ukupnim rezultatom 4:1 prošli dalje.

Jasno je da su Italijani bili favoriti i pred ovaj duel, bez obzira na sva dešavanja u klubu poslednjih meseci.

Posao su na stadionu “De la Božoar” završili još u prvom poluvremenu, a junak je svakako trostruki strelac Anhel di Marija.

Već u petom minutu je sjajnom pogotkom sa ivice kaznenog prostora najavio trijumf Stare dame.

Pogodio je desne rašlje za 0:1, a u 20. minutu isti igrač je duplirao prednost.

Istina, tada posle penala, Nikolas Palasios je igrao rukom i za to zaradio isključenje. Di Marija je bio neumoljiv i tako je doneo trijumf svom timu.

Dušan Vlahović je u igru ušao u 65. minutu, dok je Filip Kostić odigrao ceo meč i u nadoknandi prvog dela pogodio stativu.

U 78. minutu Di Marija je udarcem glavom poslao loptu u mrežu za konačnih 0:3.

Sevilja je posle pobede kod kuće od 3:0 odolela na gostovanju PSV-u.

Holanđani su pobedili sa 2:0, ali im to nije bilčo dovoljno da prođu u naredno kolo takmičenja.

Luk de Jong u 77. minutu bio je strelac vodećeg gola “filipsovaca”.

U četvrtom minutu nadoknade postigli su još jedan, ali nije bilo više vremena za novi gol i eventualne produžetke.