26. Oktobra 2023.

LE: Olimpijakos upisao prvu pobjedu, Marsej jači od AEK-a

Pred svojim navijačima slavili su protiv Vest Hema sa 2:1 (2:0) i tako povećali izglede da se plasiraju u nokaut fazu takmičenja.

“Čekićari” su do ovog meča bili lideri grupe, ali su u Atini naišli na raspoložene Grke.

Golovima Konstantinosa Fortunisa u 33. i Rodineija u prvom minutu nadoknade prvog dela, stekli su lepu prednost.

A grupa
TSC – Frajburg 1:3 (1:0)
Olimpijakos – Vest Hem 2:1 (2:0)

Uspeli su Englezi da u finišu meča, tačnije u 87. minutu smanje na 2:1 preko Lukasa Pakete, ali ne i da urade nešto više.

Posle tri runde, Frajburg je na čelu grupe na osnovu bolje gol razlike u odnosu na Vest Hem koji isto ima šest bodova.

U B grupi Marsej je na svom “Velodromu” slavio protiv AEK-a sa 3:1 (1:0).

Vitinja je doneo prednost Francuzima u 27. minutu utakmice, ali su gosti iz Atine stigli do izjednačenja početkom drugog poluvremena.

B grupa
Marsej – AEK 3:1 (1:0)
21.00 Brajton – Ajaks

Uspeo je da izjednači Orbelin Pineda u 53. minutu, da bi u četiri minuta kasnije Cican Stanković učinio medveđu uslugu AEK-u, zaradio je crveni karton.

I usledila su dva penala za Marsej, prvi je u 60. minutu u gol pretvorio Harit, da bi onaj drugi u 69. minutu realizovao Žordan Veretu.

C grupa
Aris (L) – Betis 0:1 (0:0)
Sparta (P) – Rendžers 0:0

U mečevima C grupe nije bilo preterano zanimljivo.

U Pregu su igrali Sparta i Rendžers, tamo nije bilo golova.

Jedini gol u ovoj grupi viđen je na Kipru gde je Betis kao gost slavio protiv Arisa iz Limasola, 0:1 (0:0).

Gol za drugu pobedu ekipe iz Sevilje postigao je Ajoze Perez u 75. minutu.

Mečevi grupe D doneli su dva nerešena rezultata. Šturm i Atalanta su odigrali 2:2 (1:2), dok je Rakov sa Sportingom zabeležio rezultat od 1:1 (0:1).

Šturm je došao u prednost u 13. minutu preko Prasa, da bi Muriel izjednačio na 1:1 u 34. minutu.

Uspeo je Murijel iz penala u sedmom minutu nadoknade da pogodi za 1:2.

Ipak, Austrijanci su u finišu stigli do boda, iako su imali igrača manje zbog dva žuta kartona Hirlandera.

Igrao se 80. minut kada je Tomi Horvat iz penala uspeo da izjednači na krajnjih 2:2.