14. Februara 2023.

Lazović asistirao za pobjedu Verone

Oni su kao domaćini u susretu 22. kola Serije A pobedili ekipu Salernitane, 1:0 (1:0).

Još jednom je u glavnoj ulozi bio reprezentativac Srbije, Darko Lazović, koji je odigrao svih 90 minuta u ekipi Verone.

On se našao u ulozi asistenta kod jedinog gola na utakmici kojim je Verona stogla do četvrte pobede u sezoni.

Igrao se 31. minut kada je Lazović sjajno prošao po levoj strani, potom idealno centrirao pred gol gde je na pravom mestu bio Siril Ngong i mreža Salernitane se zatresla.

Istom igraču je samo minut pre toga VAR poništio gol zbog ofsajda, ali sada je sve bilo u redu.

Mogla je Verona pred odmor preko De Paolija da duplira prednost, ali je on za malo bio neprecizan.

Imali su i gosti u trećem minutu nadoknade prvog dela šansu, preko Bulaje Dijea, ali je i on bio dekoncentrisan.

Lazović je u 54. minutu još jednom pripremio sjajnu priliku Ngongu, ali on ovog puta nije pogodio.

Finiš je pripao gostima koji su pritisli da izjednače, Kšištof Pjontek je u 87. minutu bio u prilici, ali je golman Verone Montipo sjajno reagovao.