24. Maja 2023.

Larin i Plata srušili nezainteresovanu Barselonu

Time je katalonski klub vezao dva poraza u ligi, a ujedno i prekinuli niz od sedam uzastopnih pobeda protiv Valjadolida koji je 2014. godine poslednji put slavio u međusobnim duelima.

Da je po jutru mogao da se poznaje dan pokazao je Kristensen kada je u drugom minutu smestio loptu u svoju mrežu i tako doveo protivnika u prednost.

To je treći put da su igrači Barselone ove sezone postizali autogolove, a poređenja radi samo im je Hoselu iz Espanjola ove sezone postigao više od jednog, odnosno dva.

Dvadeset minuta kasnije na semaforu je već bilo 2:0. Erik Garsija je bio neoprezan u sopstvenom šesnaestercu i oborio Gonzala Platu. Loptu je na “belu tačku” stavio Kajl Larin i bez problema pogodio.

To je prvi put u poslednjih 10 godina i meča sa Hetafeom da je Barselona u tom periodu utakmice već imala dva gola zaostatka. Neverovatno za ekipu koja je u ovaj meč ušla u zoni ispadanja i sa pet poraza u nizu.

Sa tim rezultatom se otišlo na pauzu, a u nastavku je i Plata stigao do svog gola – prvog u sezoni. Sjajno ga je video i uposlio Larin, a Ekvadorac je iskoristio loše postavljanje rezervnog golmana Injakija Penje (ušao na poluvremenu) i šutem na prvu stativu najavio pravu blamažu Barselone – 3:0

Da do nje ne dođe potrudili su se De Jong i Levandovski. Holanđanin je sjajnim pasom proigrao svog napadača, a ovaj u svom maniru završio akciju za utešni pogodak gostiju.

Ovaj poraz nikako neće uticati na Barselonu koja je odavno osvojila šampionsku titulu, a u narednom kolu igra protiv Majorke.

Za Valjadolid tri boda znače možda i opstanak, pošto su sada prvi iznad crte sa tri boda više od Hetafea koji ima meč manje. U narednom kolu gostuju Almeriji.