28. Aprila 2024.

Lajpcig uništio Dortmund

Fudbaleri Lajpciga dobili su najvažniju bundesligašku bitku u ovom delu sezone – deklasirali su Borusiju Dortmund 4:1 u borbi za četvrtu poziciju.

Tri kola pre kraja sezone ekipa Marka Rozea ima pet bodova više od današnjeg rivala i praktično je obezbedila direktan prolaz u Ligu šampiona za narednu sezonu.

Uz Lajpcig, u evropsku elitu će kroz domaće prvenstvo prvak Leverkuzen, Bajern i Štutgart, dok će Borusija i naredne sezone igrati u Ligi šampiona samo ako je osvoji.

Dortmund je, kao što je poznato, u polufinalu tekuće sezone u kojem igra protiv Pari Sen Žermena.

Da je bilo malo sportske sreće mogao je i Lajpcig daleko da dogura u najjačem takmičenju, pamti se još njihova sjajna predstava u Madridu protiv Reala i nesrećna eliminacija, ali RB je i nakon toga nastavio sa fenomenalnim partijama.

Tanjug/Jan Woitas/dpa via AP

Pokazao je to ovaj tim i danas u derbiju Bundeslige u kojem je bio dominantan.

Utakmica, ipak, nije krenula najbolje po domaće jer je Borusija povela preko Sanča u 20. minutu, ali je već do poluvremena usledio preokret preko gol-mašina Opende i Šeška.

Belgijancu je to bio 25. gol ove sezone, a Slovencu 11.

U nastavku, usledio je potop gostiju, još dva gola Lajpciga – strelci su bili Simakan i Baumgartner, i trijumf koji će sasvim sigurno biti upisan kao jedan od najvažnijih za RB ove sezone.