30. Decembra 2023.

Lacio dočekao Kasteljanosa, kiks Intera

Fudbaleri Lacija savladali su Frozinone rezultatom 3:1, dok je Inter remizirao u Đenoi protiv istoimenog tima (1:1) u mečevima 18. kola Serije A.

U Rimu je viđeno čak četiri gola posle prvog poluvremena u kom se mreže nisu tresle.

Frozinone je poveo u 57. minutu golom sjajnog Matijasa Sulea iz jedanaesterca, ukupno sedmog u italijanskom šampionatu.

Međutim pitao se i domaćin koji je predvođen raspoloženim Tatijem Kasteljanosom stigao do preokreta.

Argentinac je sa golom i dve asistencije učestvovao u sva tri gola svog tima i tako na jednom meču dostigao identičan učinak kao na svim ukupno u dosadašnjem delu sezone.

Najpre je u 70. minutu izjednačio, dva minuta kasnije asistirao Isaksenu za njegov prvenac u dresu Lacija, a potom i Patriku u 84. minutu za konačan rezultat.

Laciju je ovo druga pobeda u nizu i trenutno su osmi, dok je Frozinone na 14. mestu. U narednom kolu ekipa Mauricija Sarija gostuje u Udinama, dok će Frozinone dočekati Moncu.

U drugom meču dana Inter je ispustio prednost na gostovanju u Đenoi, nakon što je Marko Arnautović pogodio u 42. minutu. Izjednačenje domaćinu je doneo u Radu Dragušin u sedmom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Rumun je letos stigao iz Juventusa i tako pomogao “zebrama” u nastavku trke za Skudeto. Inter ima pet poena prednosti u odnosu na drugoplasirani Juventus i meč više pred duel sa Veronom.