2. Aprila 2023.

Kvitova osvojila Majami

Kvitova, 12. teniserka sveta do pobede nad sedmoplasiranom na VTA listi Ribakinom stigla je nakon jednog sata u 42 minuta velike borbe.

Češka teniserka je stigla do prve titule ove sezone, ali i prvog trijumfa u Majamiju, a osvojila je i jubilarni 30. trojef u karijeri.

Prvi set obeležen je velikom borbom obe teniserke za pobedom, do devetog gema svaka teniserka je osvajala gem na svoj servis.

Kvitova je oduzela servis Ribakini pri rezultatu 4:4, međutim Ribakina je uzvratila već u narednom, 5:5.

U taj-brejku Kvitova je spasila pet set lopti i na kraju rezultato 16:14 trijumfovala, što joj je donelo prihološku prednost u drugom setu.

Ribakina je na startu drugog seta izgubila gem na svoj servis, a Kvitova je u narednom povrtdila brejk, 3:0.

Inicijalna prednost uticala je na Kvitovu da rastarećenije igra sa osnovne linije, dok je Ribakini pritisak izgubljenog prvog seta, ali i nedostižne razlike pravio velike probleme prilikom pregleda igre.

Do kraja meča teniserka iz Češke je bez većih problema stigla do trijumfa, 6:2.

U muškom finalu mastersa u Majamiju, u nedelju od 19.00, sastaju se Danil Medvedev i Janik Siner.