12. Jula 2023.

Kvalifikacije za LŠ: Nula Struge u Kaunasu, mučenje Karabaga

Odigrano je još osam prvih mečeva prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Šampion Severne Makedonije Struga odigrala je bez golova u gostima protiv Žalgirisa.

Napravila je Struga dobru platformu za prolaz u drugo kolo kvalifikacija. I može biti zadovoljnija rezultatom s obzirom da su Litvanci u Viljnusu bili bolji tim.

Međutim, nije bilo golova, takod se Strugi pruža prilika da u revanšu zabeleži pobedu i obezbedi dvomeč protiv Galatasaraja u drugom kolu kvalifikacija.

Jedan od favorita za prolaz u drugu fazu je i šampion Azerbejdžana Karabag. Međutim, nisu se proslavili u gostima protiv Linkolna na Gibraltaru.

Šta više domaćin je vodio na poluvremenu golom Gomesa od 25. minuta. Ipak, Džidža je u 58. minutu doneo izjednačenje, a Benzia u četvrtom minutu nadoknade potpuni preokret i ipak minimalnu prednost pred revanš u Azerbejdžanu.

Ostali rezultati: Hamrun – Makabi Haifa 0:4, Rakov – Flora 1:0, Balkani – Ludogorec 2:0, Klaksvik – Ferencvaroš 0:0, Partizani – BATE 1:1, Šamrok – Breidbalik 0:1.