Predsjedavajuća Savjeta ministara Borjana Krišto i hrvatski premijer Andrej Plenković danas će u Sarajevu potpisati ugovor između BiH i Hrvatske o graničnim prelazima, kojim će biti olakšan prelazak granice i obezbijeđen efikasniji sistem kontrole.
Iz Uprave za indirektno oporezivanje upozoravaju: ukoliko se potpiše novi Ugovor između Hrvatske i BiH o graničnim prelazima, postoji realna mogućnost da od sutra, na području Gradiške ne bude u funkciji nijedan granični prelaz.
Predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić rekao je da se nada da neće doći do novog problema na graničnom prelazu u Gradišci nakon što je za danas najavljeno potpisivanje ugovora između BiH i Hrvatske o graničnim prelazima.
Novi prelaz Gradiška je veoma bitan zbog protoka ljudi i roba, naglasio je Minić.
Posjećamo, novoizgrađeni granični prelaz i most, koji povezuju BiH sa EU /Hrvatska/ na najfrekventnijem putnom pravcu u zemlji vrijednosti 100 miliona evra, spremni su za upotrebu još od decembra prošle godine, ali je član Upravnog odbora UIO iz FBiH Zijad Krnjić više puta spriječio njihovo otvaranje iz isključivo političkih razloga.