Naredno izdanje elitne saudijske lige potencijalno može biti istorijsko zbog trenutka koji fudbalski svijet čeka.
Prva zvezda lige Kristijano Ronaldo mogao bi baš naredne sezone da postane prvi igrač u istoriji fudbala sa 1.000 golova postignutih u profesionalnoj karijeri.
Do sada ih na svom kontu ima 978.
Svoj golgeterski saldo stigao je da popravi nedavno na Mundijalu sa tri pogotka (dva dao Uzbekistanu, jedan Hrvatskoj) i postane prvi igrač koji je bio strelac na šest uzastonih svetskih prvenstava.
U novu klupsku sezonu, zahvaljujući pomenutom učinku u reprezentaciji, ulazi sa koliko toliko lakšim zadatkom.
Za jedinstven rekord u svetu fudbala potrebna su mu, dakle, još “samo” 22 gola, a imajući u vidu da je u dresu Al-Nasra za tri i po sezone postigao 127 golova, ili 36,5 u proseku po sezoni, jasno je da ispred sebe i nema tako komplikovan zadatak te da bi ga već narednih meseci mogao ispuniti.
Za očekivati je i da njegovi saigrači ove sezone više nego inače rade za njega i da mu i oni, kojom asistencijom više, pripomognu da konačno dođe do nesvakidašnjeg rekorda, pa da se fokus sa Ronalda i njegovih ličnih ciljeva – jer njegov ego je često jači od svega drugog – preusmeri na one timske.

Sa saigračima poput Manea, Žoaoa Feliksa, Komana Ronaldo ne mora da brine za distribuciju lopti. Razume se da će penale izvoditi isključivo on i niko osim njega.
“Želim da osvajam trofeje i da dostignem velike brojke o kojima će se pričati. Bez sumnje, ako budem zdrav, dostićiću ih”, rekao je 42-godišnji Portugalac u decembru.
Od tada se nesmanjenom žestinom kreće ka magičnoj brojci.
S obzirom da je sa Al-Nasrom minule sezone napokon uspeo da osvoji titulu, ujedno i prvi trofej u Saudijskoj Arabiji, ove sezone biće rasterećen te vrste izazova, što samo može da znači jedno – da će striktno biti usredsređen na ostvarenje svog ličnog već pomenutog cilja.
Podsetimo, u prvoj sezoni, tačnije polusezoni (stigao u januaru) u Al-Nasru postigao je 15 golova u svim takmičenjima, u narednoj čak 50, potom 35, pa 28.
Sa te tačke gledišta 22 gola koja su mu preostala do broja 1.000 za Portugalca deluju kao mačji kašalj.