30. Decembra 2023.

Košmarno veče Atlante i Bogdanovića

Košarkaši Atlante Hoks poraženi su od Sakramenta 117:110 na svom terenu uprkos ubedljivom vođstvu koje su stekli već u prvoj četvrtini.

Domaći sastav furiozno je krenuo, poveo 31:8 međutim sve što se kasnije dešavalo Jang, Bogdanović i ostatak ekipe Atlante probaće što pre da zaborave

Srpski reprezentativac utakmicu je završio sa 12 poena i sa samo dve pogođene trojke iz deset pokušaja, ukupno 4/14 iz igre.

Prva zvezda utakmice bio je Direon Foks koji je 26 od svojih 31 poena koliko je postigao, ubacio u drugom poluvremenu. Zabeležio je i rekord karijere – pogodio je osam trojki (iz 16 pokušaja).

Sedam je postigao na prethodnoj utakmici protiv Portlanda.

Pratio ga je ove sezone sjajni Domantas Sabonis sa 25 poena i 10 skokova, pa su tako gosti iz Kalifornije, na krilima dvojice lidera, režirali veliki preokret i trijumfovali posle dva vezana poraza.

Ništa od pobede ne bi bilo da nije bilo raspoloženih Treja Lajlsa koji je meč završio sa 19 poena i Malika Monka koji je stao na 15.

“Dobili smo pesnicom u zube ali nismo pali”, opisao je slikovito tok meča najbolji defanzivac Kingsa Devion Mičel.

Kod Atlante Trej Jang je bio raspoložen sa 24 poena, uz to je upisao i pet ukradenih lopti, Dižonte Marej je dodao 18 poena ali uz vrlo loš šut iz igre – 7/20.

Hoksima je ovo bio četvrti uzastopni poraz i deseti na poslednjih 13 utakmica.

Kako su odigrali, nisu ni zaslužili više protiv borbenih Kingsa koji se nisu predavali ni kada je razlika bila 14 poena na osam minuta pre kraja utakmice.

Usledila je fenomenalna serija gostiju 24:5 za velobrt i potpuni slom Atlante.

Probaće Hoksi da ovaj meč što pre zaborave…