26. Juna 2026.

Košmarni žrijeb za Teodoru Kostović – odmah na Sabalenku!

Srpska teniserka Teodora Kostović će na Grend slemu debitovati ni manje ni više nego protiv Arine Sabalenke.

Kostovićeva je prošla kvalifikacije i tako stigla do glavnog žreba Vimbldona.

Na žrebu nije imala sreće, pošto je izvučena prva kada je reč o nenositeljkama. To je značilo da će joj rivalka u prvom kolu biti najbolja na svetu, Sabalenka.

Ako ništa drugo, Kostovićeva će osetiti čari igranja na Centralnom terenu u hramu tenisa.

Pobednica će u drugom kolu igrati sa boljom iz meča Oleksandra Olinjikova – Mekartni Kesler.

Legendarna Serena Vilijams će se posle četiri godine vratiti na Grend slem turnir, a prva rivalka biće joj Maja Džoint.

Jedan od derbija na startu biće susret Eme Navaro i Paule Badose, a interesantno bi moglo da bude u duelu Marije Sakari i Klare Tauson.

B92.

Podijeli vijest na: