7. Januara 2024.

Košarkaši Cedevita Olimpije savladali Crvenu zvezdu

Košarkaši Cedevita Olimpije savladali su Crvenu zvezdu 96:86 u utakmici 15. kola ABA lige.

Košarkaši Cedevita Olimpije upisali su 11 trijumf u dosadašnjem delu ABA ligi, a Crvena zvezde je ubeležila drugi poraz u regionalnom takmičenju.

Crvena zvezda je odlično otvorila duel u Ljubljani, ali je domaći tim u drugom delu prve četvrtine preuzeo vođstvo i do kraja duela nisu ispuštali prednost.

Cedevita Olimpija je odigrala sjajno prvo poluvreme, poređenja radi, u prvom ovosezonskom međusobnom duelu tim iz Slovenije je postigao 51 poen, a u prvom poluvremenu u Ljubljani košarkaši domaćeg tima dali su 49 poena.

Pored utakmice protiv Partizana u osmom kolu ABA lige u kome je trijumfovala, Cedevita Olimpija je odigrala još jedan sjajan duel i upisala važnu ponedu protiv Zvezde koja će im služiti za nastavak regionalnog takmičenja.

U igri gostujućih košarkaša primetan je bio umor, ali i veoma loša organizacija napada i nedovoljno agresivna defanzivna igra.

Uprkos porazu Zvezda je i dalje lider sa skorom od 13 pobeda i dva poraza, dok je Cedevita Olimpija odmah iza sa učinkom od 11 trijumfa i četiri neuspeha.

Najefikasniji na utakmici bili su Nemanja Nedović i Jago dos Santos sa po 24 poena i po tri skoka, Brazilac je napravio četiri asistencije, a srpski bek dve manje.

U pobedničkom timu istakao se Karlo Matković sa 23 poena i sedam skokova.

Zvezda će u narednom kolu ABA lige igrati protiv Borca, a Cedevita Olimpija protiv Splita.