4. Januara 2023.

Kišni ples Junajteda, Fulam slavi Mitrovića, Njukasl uzeo bod Arsenalu

Izabranici Erika ten Haga su na Old Trafordu po kišnom vremenu pobedili Bornmut sa 3:0 (1:0) u 19. kolu i tako potvrdili da su u odličnoj formi.

Ovo im je bila četvrta uzastopna ligaška pobeda, ujedno i šesta u svim takmičenjima.

Takođe, ovo je bio i četvrti uzastopni meč na kom Mančester junajted nije primio gol.

Tako se Junajted bodovno izjednačio da trećeplasiranim Njukaslom koji je uspeo da osvoji bod na gostovanju Arsenalu.

Izmešao je karte Ten Hag, malo iznenadio sve početnim sastavom, posebno u odbrani, a prvi gol postigli su u 23. minutu.

Posle sjajnog prekida koji je izveo Kristijan Eriksen, na pravom mestu bio je Kazemiro koji je poslao loptu u desni gornji ugao.

Doni van de Bek je morao da napusti meč zbog povrede u poslednjem minutu prvog dela, da bi ubrzo u nastavku domaćin duplirao prednost.

Bila je to sjajna akcija koju je počeo i na kraju i završio bek Luk Šo, kom je asistirao mladi Alehandro Garnačo, 2:0.

Imao je Bornmut nekoliko odličnih prilika preko Džejdona Antonija, ali se u tri navrata sjajnim odbranama istakao David de Hea.

Junajted se nije zadovoljio sa dva gola, pa je postigao i treći u 86. minutu.

Bila je to ponovo odlična akcija “crvenih đavola”, Šoa i Bruna Fernandeša, koju je 12. golom u sezoni krunisao Markus Rašford za konačnih 3:0.

Fudbaleri Arsenala zaustavljeni su posle serije od pet uzastopnih pobeda u Premijer ligi.

Klub iz Londona je na Emiretjsu dočekao ekipu Njukasla, ali je meč završen bez golova, 0:0.

Bez obzira na to, Arsenala je zadržao čelnu poziciju sa 44 boda, osam više od Mančester sitija koji ima utakmicu manje.

Nije to bio Arsenal iz nekih ranijih izdanja ove sezone.

Njukasl je delovao veoma čvrsto, a u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena imao je šansu preko Žoelintona, koji je zahvatio loptu glavom, ali je za malo bio neprecizan.

Saka je prethodno i petom minutu imao priliku za Arsenal, ali je Nik Poup bio siguran, dok je dva minuta kasnije priliku imao i Granit Džaka.

U finišu, Edi Nketija je imao dve šanse, u 80. i 88. minutu ali se mreža Njukasla nije zatresla.

Za razliku od Arsenala, Fulam je u ovom kolu slavio pobedu i to na strani protiv Lestera, 1:0.

U glavnoj ulozi bio je reprezentativac Srbije Aleksandar Mitrović koji je u 17. minutu zatresao mrežu “lisica”.

Bio je to sjajan pas Vilijana, Mitrović je snažnim volej udarcem sa desetak metara bio neumoljiv, za 11. gol u sezoni čime je izjednačio svoj najbolji skor u Premijer ligi.

Lester je u drugom poluvremenu bio opasniji, imao je nekoliko prilika i to preko Harvija Barnsa u 51, Džejmija Vardija u 57. i Jurija Tilemansa u 60. minutu.

Najubedljiviji je bio Brajton koji je u gostima na Gudisonu deklasirao Everton, 4:1.

Kaoru Mitoma je u 14. minutu otvorio seriju ekipe sa juga Engleske, da bi u drugom poluvremenu, “galebovi” postigli još tri gola i to u rasponu od šest minuta.

Prvo je Evan Ferguson u 51. povisio na 0:2, da bi tri minuta kasnije sve bilo jasno kada je Solomon Marč postigao treći gol za goste.

Tačku na ubedljivu pobedu stavio je Paskal Gros u 57. minutu susreta.

Everton je do kraja uspeo da smanji prednost gostiju i to iz penala čiji je uspešan izvođač u drugom minutu nadoknade bio Damarej Grej.