22. Oktobra 2023.

Kejn već upisao rekord u Bajernu

Da je sasvim svejedno gdje postižete golove, ako ste gol majstor, pokazuje primjer Harija Kejna.

Reprezentativac Engleske je letos stigao u Bajern iz Totenhema i već ostavio traga u smislu golova i rezultata.

Bavarci su na gostovanju pobedili Majnc sa 3:1, a Kejn je bio strelac drugog gola za goste u 16. minutu.

Bio je to njegov deveti gol na osam ligaških mečeva u Bajernu čime je postao klupski rekorder.

Nikome pre njega nije uspelo da tako brzo dođe do tog broja golova.

Uživam da igram za ovaj tim jer znam da ću uvek imati prilike za gol. Znamo da je pred nama dug put, ali za sada sve ide zaista dobro“, rekao je Kejn posle meča.

Izneo je i utiske o susretu u Majncu.

Počeli smo dobro i stigli do 2:0, ali je njihov gol pred odmor promenio stvari u nastavku. Sve je bilo interesantnije, ali srećom, nije nam trebalo mnogo da postignemo i taj treći gol, što nam je mnogo pomoglo. Veoma važna pobeda“, dodao je Kejn.

Zanimljivo je da je Kejn na 11 mečeva, postigao deset golova i šest asistencija u svim takmičenjima.

Apsolutno se pokazao kao prava zamena za Roberta Levandovskog koji je godinu dana pre dolaska Kejna otišao u Barselonu.