20. Februara 2023.

Kecmanović se kasno probudio, Fricu titula u Delrej Biču

Od njega je u finalu turnira u Deljer Biču bio bolji sedmi teniser sveta, Amerikanac Tejlor Fric, 6:0, 5:7, 6:2.

Meč dvojice tenisera trajao je 117 minuta i šteta je što Kecmanović nije bio nešto svežiji posle one velike bodbe u polufinalu protiv Albota, koja je trajala dva i po sata.

Ovako, Fric je osvojio petu titulu u karijeri i prvu ove sezone, a za trijumf je osim sa 250 poena nagrađen i sa 97.760 dolara.

S druge strane, Kecmanović je za utehu dobio 150 poena i 57.025 dolara, a napraviće i skok na listi, sa 33. na 30. mesto.

Zanimljivo, ovo im je bio četvrti meč do sada, sve su odigrali na američkom tlu, a Fric u pobedama vodi sa 3:1.

Miomir je, blago rečeno, prespavao početni set finala.

Sedmi put u karijeri mu se dogodilo da izgubi set bez dobijenog gema, i to posle svega 25 minuta igre.

Fric je dobio i prvi gem u drugom setu, da bi Kecmanović konačno uspeo da se upiše u osmom gemu.

Tek tada je počeo da igra, konačno smo videli njegovu prepoznatljivu igru i Fric je imao sve više problema.

U osmom gemu, imao je Amerikanac dve velike prilike da dođe do brejka, ali ih je Kecmanović neutralisao i izjednačio na 4:4.

Uspeo je Miomir u desetom gemu i da spasi meč loptu i izjednači na 5:5.

U 11. gemu Kecmanović je stigao do brejka, a potom u narednom gemu odservirao za 7:5 i izjednačenje.

U setu odluke, Fric je u četvrtom gemu iskoristio prvu brejk loptu, pošto je forhend Kecmanovića završio u autu, 3:1.

Amerikanac je do kraja čuvao prednost servisa, a u osmom gemu stigao je do novog brejka za 6:2 i pobedu.