15. Januara 2024.

Kecmanović preokretom do drugog kola

Srpski teniser Miomir Kecmanović savladao je Japanca Josukea Vatanukija sa 3-1 u setovima na startu Australijan opena.

Naš predstavnik je bio bolji od 102. na listi posle preokreta rezultatom 4:6, 7:5, 6:3, 6:4, a naredni protivnik biće mu bolji iz duela Rinkija Hidžikate i Jana-Lenarda Štrufa.

Bio je ovo peti međusobni duel Srbina i Japanca i četvrti trijumf Kecmanovića, prvi još od Njuporta 2020. godine.

Kecmanović je uspeo da nadoknadi set zaostatka, stigne do trijumfa i tako nastavi da krči put u Melburnu, gde mu je najbolji rezultat osmina finala od pre dve sezone.

Početak meča bio je miran i miroljubiv, server sigurni, sve do sedmog gema, kada je Vatanuki iskoristio drugu brejk loptu, koja mu je praktično donela i prvi set.

Ako je prvi period bio jednoličan, šta tek reći za drugi, tokom kojeg igrači uopšte nisu bili ni blizu brejk lopti.

Samo je Kecmanović u jednom gemu Vatanukija izborio igru na razliku, da bi, ipak, u poslednjem gemu pred taj-brejk, uspeo da zada udarac rivalu.

Prvu brejk, odnosno set loptu nije iskoristio, ali drugu jeste, te tako izjednačio rezultat na terenu broj 14.

Kecmanović je nastavio u trećem setu tamo gde je stao u drugom i vrlo brzo, u četvrtom gemu oduzeo je servis protivniku.

Nije mu bilo lako da sačuva tu prednost, pošto se u dva od naredna tri gema, susretao sa brejk loptom.

Četvrti set nije baš najbolje započeo Miša, pretrpeo je brejk u drugom gemu, ali je brzo uzvratio istom merom – i to duplo.

Vratio je brejk, a onda u petom gemu napravio još jedan, koji je i potvrdio, te tako napravio niz od četiri osvojena gema.

Vatanuki je uspeo da prekine Mišinu seriju, ali ne i da izbegne novi poraz od srpskog tenisera.