25. Oktobra 2024.

Kampaco predvodio Real protiv oslabljene Zvezde, drugi poraz crveno-belih u Evroligi

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Reala u Madridu 95:72, u meču petog kola Evrolige i tako upisala drugi uzastopni poraz u elitnom takmičenju

Prilično sigurno i ubedljivo košarkaši Reala savladali su Crvenu zvezdu i došli do trećeg trijumfa u Evroligi ove sezone.

Crveno-beli su u Madridu igrali prilično oslabljeni, bez Džoela Bolomboja i Nemanje Nedovića, što je jedna od najboljih evropskih ekipa umela da iskoristi.

Zvezda je u prvom poluvremenu delovala uspavano, bez protoka lopte u napadu, dok u odbrani crveno-beli nisu imali rešenja za Fakunda Kampaca i Valtera Tavaresa.

Samo dve pogođene trojke i samo četiri uspešna dodavanja bili su zaista premalo za jedno poluvreme, koje je Real rešio u svoju korist 46:29.

Zvezda je najbolje izgledala u trećoj deonici, koju je odigrala egal sa vicešampionom Evrope (25:25), ali je u poslednjoj četvrtini kvalitet protivnika u potpunosti došao do izražaja.

Uroš Plavšić je pokušao da se nadmeće sa Tavaresom i Ibakom, ali u tome nije uspeo, dok se raspucao i Džanan Musa, koji je na kraju bio i najefikasniji pojedinac meča sa 17 poena.

Kampaco je uz 13 poena imao i 6 asistencija, dok su dvocifreni u pobedničkom timu bili još Tavares i Ndiaje sa po 12, kao i Dek sa 10 poena.

U ekipi Crvene zvezde najbolji su bili Teodosić sa 11 i Kalinić sa 9 poena, Daum i Dos Santos dodali su po 8.

Zanimljivo je da su priliku da izađu na teren dobili svi igrači iz obe ekipe, ukupno 24 – i svi su se upisali u listu strelaca.

Zvezda posle furioznog početka sezone ima skor 3-2, kao i Real.

Ekipa Janisa Sferopulosa u narednom kolu gostuje kod Žalgirisa, dok će Real igrati u Pireju protiv Olimpijakosa.