20. Oktobra 2024.

Kakav dan za Ruse – Hačanov i Kasatkina osvojili turnire u Kazahstanu i Kini

Ruski teniser Karena Hačanov osvojio je u nedelju ATP turnir u Almatiju, pošto je u finalu pobedio Kanađanina Gabrijela Dijaloa rezultatom 6:2, 5:7, 6:3

Meč je trajao dva sata i 24 minuta. Kačanov je 26. teniser sveta, dok je Dijalo 118. na ATP listi.

Ruski teniser je osvojio prvi set, pošto je dva puta oduzeo gem na servis protivnika. Kačanov je u drugom setu poveo 4:2, ali je Kanađanin napravio preokret i ovaj deo meča dobio je rezultatom 7:5.

Ruski teniser je u trećem setu napravio dva brejka, koji su mu bili dovoljni da stigne do 6:3 i trijumfa na turniru u Kazahstanu. Kačanov je trijumfom u Almatiju osvojio sedmu ATP titulu u karijeri.

Za to vreme, ruska teniserka Darija Kasatkina osvojila je VTA turnir u Ningbou, pošto je u finalu pobedila sunarodnicu Miru Andrejevu rezultatom 6:0, 4:6, 6:4.

Meč je trajao jedan sat i 56 minuta. Kasatkina je 11. teniserka sveta, dok je Andrejeva 19. na VTA listi.

Kasatkina je današnjim trijumfom u Ningbou stigla do osme VTA titule u karijeri.