28. Aprila 2024.

Junajted ispustio bodove u spornoj završnici, “svrake” poslale Šefild u Čempionšip

Fudbaleri Njukasla i Vulverhemptona upisali su trijumfe u drugom terminu subotnjeg programa u Premijer ligi, dok su druga dva meča okončana bez pobednika.

Između ostalih, od 16 časova po srednjeeevropskom vremenu su na teren “Krejven kotidža” izašli fudbaleri Fulama i Kristal Palasa koji su remizitali 1:1 u meču 35. kola engleskog šampionata.

Posle prvog poluvremena bez golova, Rodrigo Munjis je doveo domaćina u prednost, ali je bod gradskom rivalu prelepim pogotkom sa distance doneo u 87. minutu Džefri Šlup.

Od 69. minuta za Fulam je igrao Saša Lukić, koji je zamenio Džoaa Palinju.

Bez tri boda su u identičnom minutu meča ostali i fudbaleri Mančester junajteda na “Old Trafordu” u duelu sa Barnlijem (1:1).

Antoni je u 79. minutu svojim prvim pogotkom u sezoni doveo “crvene đavole u prednost”, ali nedugo potom je Andre Onana bio neprecizan prilikog jednog boksovanja, napravivši jedanaesterac nakon faula nad Zekijem Amdunijem.

Švajcarac je i preuzeo odgovornost i bez problema savladao Onanu u meču posle kog će ekipa Erika Ten Haga smatrati da je oštećena.

Ponovo je Antoni bio u glavnoj ulozi kada je pred nadoknadu probio u protivnički šesnaesterac i pokušao da centrira. Lopta je u ruku pogodila Vitinja, ali sudija je smatrao da tu nema elemenata za najstrožu kaznu.

U preostala dva susreta Njukasl je kod kuće ubedljivo savladao Šefil junajted rezultatom 5:1, iako su “oštrice” vodile od 5. minuta golom bosanskohercegovačkog defanzivca Anela Ahmedhodžića.

Isak je izjednačio pre poluvremena, dok su “svrake” u drugom postigle još četiri i tako ostavile ekipu Krisa Vajldera i bez matematičkih šansi za ostanak u eliti.

Vulverhempton je bio siguran protiv Lutona rezultatom 2:1.