20. Aprila 2023.

Jović i Fiorentina ovjerili vizu za polufinale

Posle 4:1 u prvom susretu na gostovanju Lehu, pre sedam dana, na “Artemio Frankiju” je bilo 2:3 (0:1) pa je tako Fiorentina ukupnim rezultatom 6:4 prošla među četiri najbolja.

Mučili su se domaćini, gosti su u do 78. minuta imali 0:3 i bili izjednačeni, ali je sve bilo rešeno sa dva gola Italijana u poslednjih 15 minuta.

Liga konferencija, 1/4 finale, revanš:
Fiorentina – Leh 2:3 (0:1)
Stadion: Artemio Franki. Sudija: R. Obrenovič (Slovenija). Strelci: Sotil u 78. i Kastrovali u 90+2 (Fiorentina), Souza 9, Velde 64p i Sobijeh u 69. za Leh.

Tamo će se izabranici trenera Vinćenca Italijana sastati sa boljim iz dvomeča Nice i Bazela.

Luka Jović i Nikola Milenković bili su na terenu, Milenković je zamenjen u poluvremenu, “požuteo” je u prvom delu i neće ga biti u prvom meču polufinala, dok je Jović na terenu proveo 71 minut.

Aleksa Terzić je ušao na teren u 54. minutu i nedugo potom skrivio je penal, ali je na kraju domaći tim uspeo da prebrodi sve muke i plasira se među četiri najbolja.

Leh je bolje otvorio meč, krenuo je hrabro i već u devetom minutu stigao do prednosti.

Bila je to odlična akcija gostiju, Venuti nije najbolje reagovao, lopta je došla do Alfonsa Souze koji je sa desetak metara poslao loptu u levi gornji ugao.

Fiorentina: Teraćano, Venuti, Milenković (od 46. Kvarta), Igor, Biragi (od 54. Terzić), Bonventura (od 71. Kastrovili), Mandragora, Barak, Gonzales, Jović (od 71. Kabral), Sotil (od 86. Kuame).Leh: Bednarek, Dagerstal, Karlstrom, Milić, Skoras, Červinski (od 31. pereira), Muravski (od 82. Kvekveskiri), Rebošo, Souza (od 80. Marčvinski), Sobijeh (od 79. Išak), Velde (od 80. Ba Lua).

Zaigrali su potom “ljubičasti” nešto ofanzivnije, imali nekoliko solidnih prilika za izjednačenje do kraja prvog dela.

Jović je pokušao glavom u 38. minutu, potom i Barak u 40. da bi Mandragora u 42. minutu šutirao preko prečke.

Leh je i u drugom delu krenuo jako, u 63. minutu posle prekršaja Alekse Terzića nad Skorasom, dosuđen je penal koji je Kristofer Velde pretvorio u gol za 0:2.

Pet minuta kasnije na asistenciju Kalstroma,. Sobijeh je pogodio za 0:3 i doveo meč do potpune drame izjednačivši tako na 4-4 u ukupnom skoru.

Ipak, “ljubičasti” su uspeli da dođu do tog željenog gola i to u 78. minutu, odlično je reagovao Rikardo Sotil i tako smanjio na 1:3.

I konačno, u nadoknadi Kastrovili je u drugom minutu nadoknade otklonio sve dileme oko učesnika polufinala kada je pogodio za konačnih 2:3.