3. Decembra 2023.

Jokićev tripl-dabl nedovoljan za pobjedu nad Sakramentom

Srpski centar Nikola Jokić je novim trostrukim dvocifrenim učinkom predvodio tim Denvera ali im ni to nije pomoglo da izbjegnu poraz od Sakramenta sa 123:117 na gostujućem terenu.

Nikola Jokić je ponovo bio najefikasniji igrač na meču sa 36 postignutih poena uz 13 skokova i 14 asistencija ali je i to bilo nedovoljno da sačuva svoj tim od poraza.

Denver je dobro počeo meč na gostovanju i dobio prvu četvrtinu ali su domaćini u nastavku uspjeli da načine preokret i na poluvrijeme odu sa dvocifrenom prednošću čine su praktično obezbijedili pobedu.

Denver je u drugom poluvremenu povećavao pritisak ali je Sakramento odličnom timskom igrom uspeo da sačuva prednost za slavlje na svom terenu.

Pobjednički tim u efikasnosti su predvodili Foks i Monk sa po 26 postignutih poena a pratili su ih Sabonis sa 17 i Huerter sa 16 poena.

U timu Denvera Jokića su dobro pratili Džekson sa 20 i Gordon sa 17 poena ali im to nije pomoglo da izbjegnu poraz.

Na svom terenu siguran je bio i Milvoki nadigravši Atlantu sa 132:121 iz prvi trostruki dvocifren učinak Janisa Adetokunba k sa 32 poena, 11 skokova i 10 asistencija. Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović je opet dobro odigrao meč uz 14 poena ali tu nije mnogo pomoglo Atlanti da izbjegne poraz.

Na gostovanjima su slavili Oklahoma protiv Dalasa sa 126:120 uprkos Dončićevom trostrukom dvocifrenom učinku sa čak 36 poena uz 18 asistencija i 15 skokova i Indijana protiv Majamija sa čak 144:129.

Izvor: Glas Srpske