Amerikanac Alfa Dijalo (29) dogovorio je prelazak u Denver Nagetse.
Doskorašnji košarkaš Monaka i zvanično najbolji defanzivac Evrolige poptisao je sa Nagetsima ugovor na godinu dana vredan 1,4 miliona dolara, preneo je ESPN.
“Najbolji defanzivac Evrolige Alfa Dijalo pristao je na jednogodišnji ugovor vredan 1,4 miliona dolara sa Denver Nagetsima, potvrdili su agenti Džared Muča i Džavon Filips iz Eksel Sports Menadžmenta za ESPN. Bivši zvezda Providensa i zvezda evropskih takmičenja ulazi u NBA ligu sa 29 godina uz zagarantovani ugovor sa kandidatom za titulu na Zapadu”, objavio je dobro poznati ESMP-ov insajder Šams Čaranija.
Dijalo je od 2020. igrao u Evropi, jednu sezonu u Lavriju, i ostatak vremena u Monaku gde se profilisao u jednog od najboljih igrača lige na svojoj poziciji. Posebno kada je reč o defanzivi.
Biće ovo njegov povratak u grad Denver gde je svojevremeno pohađao srednju školu.
U Evroligi je upisao brojke i priznanja vrednih pažnje.
Pored titule najboljeg defanzivca lige minule sezone, najbolji je i kradljivac Evrolige u protekloj takmičarskoj godini.
Tri puta je bio šampion Francuske sa Monakom, dva puta osvajač nacionalnog kupa…