4. Novembra 2023.

Jokić briljirao protiv Dončića: Pobjeda Denvera na premijeri NBA Kupa!

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su Dalas Meverikse 125:114 u prvoj utakmici novog takmičenja najjače košarkaške lige – NBA Kupa.

Nagetsi su slavili na krilima fenomenalnog Nikole Jokića kojem je jedna asistencija falila da izbije na treće mesto večne liste košarkaša po broju tripl-dablova.

Jokić je utakmicu završio sa 33 poena (14-16 FG), 14 skokova i devet asistencija, čime je ostao na 107. tripl-dablova, koliko imaju Lebron Džejms i Džejson Kid.

Odličnu utakmicu za Denver odigrao je Majkl Porter junior, 24 poena i devet skokova, kao i Eron Gordon sa 18 poena, osam skokova i šest asistencija. Marej nije bio raspoložen u šutu (5/15), ali je podelio čak 13 asistencija.

Na drugoj strani sjajan je bio i Luka Dončić sa 34 poena, 10 skokova i osam asistencija, ali to nije bilo dovoljno za Jokića i raspoložene Denver Nagetse.

Domaćin je sjajno otvorio utakmicu, pucali su iz svih oružja, te Meveriksi nisu znali šta ih je snašlo tokom prvih dvanaest minuta igre. Denver je postigao čak 40 poena i sa +16 dočekao drugi kvartal (40:24).

Imao je Dalas odgovor u drugoj četvrtini, sa -16 došli su do -7, međutim, Nagetsi su odbili otpor ekipe iz Teksasa i nošeni sjajnim Jokićem brzo su vratili dvocifrenu prednost.

Na poluvreme se otišlo sa petnaest poena prednosti izabranika Majka Melouna, 70:55.

Prednost Nagetsa rasla je u trećoj četvrtini, išla je i do maksimlanih +20, ali Dalas je u nastavku pokazao karakter i zašto su do ovog susreta bili neporažena ekipa. Nisu odustajali i uspeli su da dođu do jednocifrenog zaostatka u četvrtoj deonici.

Ipak, Denver je imao odgovor na sve i ni u jednom trenutku nije dozvolio rivalu da dođe do potpunog egala. Aktuelni šampioni upisali su rutinsku pobedu i na najbolji način započeli NBA Kup.

Denver se nalazi u grupi B Zapadne konferencije i u okviru iste prošle noći nije odigrana nijedna utakmica. U grupi se još nalaze Klipersi, Pelikansi i Roketsi.